hayaletyeter.net

Küçük Odaları Geniş Gösterme Yöntemleri

Küçük Odaları Geniş Gösterme Yöntemleri

Hepimiz farklı büyüklüklere sahip evlerde yaşıyoruz. Çoğumuzun isteği, yaşadığımız evin çok ferah ve geniş olmasıdır. Evimiz taşınmaya karar verdiğimizde bize büyük görünseler bile eşyaları tıktığımız zaman bir anda gözümüzde küçülmeye başlar. Bazılarımızın eşyaları görece daha fazla yer kaplar, ya da fazla eşyaların göz önünde bulunmasını tercih ederler. Zaten küçük olan yaşam alanlarımız bu gereksiz büyüklükteki eşyalar yüzünden iyice küçülmeye başlayacaktır. Fakat endişe edecek bir durum yok, evinizi değiştirip daha büyük bir eve taşınmanıza da gerek yok.

Bazı küçük hamleler sayesinde küçük odaları daha geniş göstermenin püf noktalarını kavrayıp uygulayabiliriz. Burada genelde bazı küçük hilelerden söz etmek gerekiyor. Örneğin küçük odalarda ilk etapta dikkat çekecek, odanın küçüklüğünün dikkat bile çekmeyeceği bir şey bulmanız gerekir. Odanıza giren kişiler ilk olarak bu eşyaya odaklanmalıdır. Şömineli dolapların evi daha geniş gösterdiği bilinir. Eşyalarınızı birden fazla amaca hizmet edecek şekilde kullanın. Kitaplığınızı başka amaçla kullandığınız bir vitrin ya da dolapla birleştirmek buna basit bir örnek. Öte yandan puf koltukların da odalara genişlik kattığı kabul edilmektedir.

Perde seçerken tavanı yüksek gösteren perde tiplerine yönelmelisiniz. Halılarınızın üzerinde yer alan halıların enine olmasına dikkat edin, bu tip desenler de aynı şekilde genişlik hissi uyandıracaktır. Büyük aynalar kullanın, odanın derinliğini arttırın. Yüksek mobilyalar seçerseniz tavanın alçak olduğu hemen ortaya çıkacaktır, bunu yapmayın. Duvarlarda çerçeve vs. kullanmamaya özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ