hayaletyeter.net

Kuru Ciltler Nasıl Nemlendirilir?

Kuru Ciltler Nasıl Nemlendirilir?

Cilt bakımı yaparken atlanan en önemli nokta kişinin cilt yapısını göz ardı etmesidir. Uygulanan yöntemler, yapılan maskeler, alınan bakım ürünleri kesinlikle bu kriterden bağımsız olmamalıdır. Bu konuda genellikle yanlış bilgilerle donatılmış durumdayızdır. Cildin aşırı yağlı olması nasıl sorun teşkil ediyorsa kuru ciltlerin de aynı şekilde kişiye zarar verdiğini unutmamalıyız. Kuru bir cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerini nasıl nemlendirmeleri gerektiğini bu yazımızda aktarmaya çalışacağız.

Kuru ciltlerin en önemli handikabı çabuk yaşlanmalara neden olmasıdır.  Kuru ciltler kısa bir süre içinde kırışmaya başlar. Bu anlamda kozmetik sektöründe çok sayıda nemlendirici kremden söz edebiliriz. Elbette bu ürünler her zaman sağlıklı sonuçlar veremeyebilir, daha doğrusu köklü ve kalıcı değil de kısa süreli çözümler üretmenize yardımcı olmaktadır. Kuru cilde sahip olan kişilerin bu ürünlerin yanında bir de doğal çözümlere başvurmaları gerekir.

Sıcak suyun cilde büyük zararlar verdiğini unutmayalım. Yüzümüzü soğuk veya ılık bir suyla yıkamaya özen gösterelim. Gözenekleri açmak adına soğuk su çok daha faydalı olacaktır. Nemli halde olan cildinize sık sık masaj yapmaya özen gösterin. Nemlendirici ürünlerini daha çok göz bölgenizde yoğunlaştırın. Nemli cilt için suyun önemi büyüktür, bol bol su tüketmeyi unutmayın. Su yoğunluğu çok olan ürünleri daha sık tercih edin, bilhassa yoğurt ve çorbayı listenizin başına alın. Gece uyumadan önce yüz bölgesinin ılık suyla yıkanması önemlidir. Ayrıca uyumadan önce süt ve taze meyveler tüketmeye özen gösterin.Alkolsüz makyaj temizleme araçları ile makyajınızı silmeyi unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ