hayaletyeter.net

Kutular Sayesinde Oyuncak Yapma

Kutular Sayesinde Oyuncak Yapma

Basit eşyalarla yeni eşyalar üretmeyi genelde yoksulluk olarak algılarız. Oysa bu tamamen bir tasarım ve yaratıcılık sürecidir. Geri dönüşüm kültürü daha çocuklarda başlar. Çocukların hayal güçlerini geliştirmek için onların her zaman bilgisayar başında değil, sokaklarda oynamasını isteriz. Aynı şekilde oyuncaklarını hazır temin etmekten ziyade kendilerinin tasarlamalarını sağlamalıyız.

Elbette ufak çocukların kendi başlarına oyuncak tasarlaması çok gerçekçi değildir; fakat bunu birlikte yapmaya başlarsanız bir zaman sonra en ilgisi eşyaları bile işlevsel bir oyuncağa çevirmeye başladığını göreceksiniz. Bu yazımızda sizler için kutuları oyuncak konusunda nasıl değerlendireceğimizi aktaracağız. Her bir yapı için ayrı ayrı sonsuz oyuncak üretilebilir. Karton kutular, kağıtlar, meyve kasaları, teneke kutuları, yumurta kutuları, eski kumaşlar, kısaca her türden nesneyi bir oyuncağa çevirmek bizim elimizde. Karton kutular da bunlara bir örnek.

Karton kutularla yapılan oyuncaklar takdir edersiniz ki çok uzun soluklu olmaz. Bir zaman sonra bozulabilir ya da yıpranabilir. Karton kutuyla çocuklarınıza minimal bir çamaşır makinesi yapmanız mümkündür. Burada kutuların üzerinde çizim yeteneklerinizi konuşturmanız gerekir. Yan yana dikey ve yatay kutular kullanarak minik bir odanın eşya tasarımlarını yapmanız mümkün. Bunu televizyondan buzdolabına kadar düşünebiliriz.

Çocukların gerçek bir tren oyuncağı varsa sizler de en azından bu trene uygun bir tünel yaratabilirsiniz. Erkek çocukları büyük bir araba garajını bir kutu sayesinde kolayca yapabilir. Kutuyu yere yatırdığınız zaman şirin bir set üstü ocak yapabilirsiniz. Siya bantlarla sınırlarını belli ederseniz, gerçek bir ocaktan hiçbir farkı kalmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ