hayaletyeter.net

Makyaj Doğal Yollarla Nasıl Temizlenir?

Makyaj Doğal Yollarla Nasıl Temizlenir?

Makyaj Doğal Yollarla Nasıl Temizlenir?

Kadınlar çoğu zaman makyaj yapmaktan hoşlanırlar. Makyaj onlara farklı bir hoşluk ve zarafet katar. Fakat makyaj yapmanın ve bu güzelliği hak etmenin de illa ki bir bedeli bulunuyor. Makyaj temizlemek de makyaj yapmak kadar incelikli ve zorlu bir konudur. Kadınlar genelde makyaj temizlemek için kozmetik dükkânlarından bazı ürünler satın alabiliyor; fakat bunların her biri çok iyi sonuçlar veremeyebiliyor. Bu açıdan makyajı temizlemek adına alternatif olarak doğal çözümlere yöneliyorlar. Bu yazımızda kadınların makyajı doğal yollardan temizlemek için kullandıkları bazı yöntemlerden söz edeceğiz.

Bebek Yağı ile Makyajınızı Temizleyin

Bebek yağını bir pamuğa az miktarda boşaltın. Makyajınızı temizlerken göz çevrenize dikkat edin, mümkünse bu hassas bölge için kullanmayın.

Vazelin ile Makyajınızı Temizleyin

Vazelin nemlendirici özelliğiyle cildimize oldukça faydalıdır. Vazelinin faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Vazelin sayesinde makyajınızı da temizleyebilirsiniz. Vazelini yüzünüze sürdükten sonra küçük bir pamuk yardımıyla silmeye başlayın. Bu noktada size özellikle doğal vazelini tavsiye ediyoruz.

Aloe Vera ile Makyajınızı Temizleyin

Makyaj temizleyenler aloe vera maskesini genellikle rimel temizliği açısından kullanıyor. Cildinize yapışmadığı gibi kısa sürede rahatlatma özelliğine de sahiptir.

Yoğurt ile Makyajınızı Temizleyin

Yoğurt bakterileri temizlemede etkili bir besindir. Burada da meyveli değil doğal olan yoğurdu tercih etmelisiniz.

Bal ile Makyajınızı Temizleyin

Yüzünüze süreceğiniz balı fazla abartmayın. Hafif miktarda süreceğiniz balı pamuk yardımıyla yüzünüzden alın. Makyajı temizlerken aynı zamanda cildin beslenmesine de yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ