hayaletyeter.net

Makyaj Yaparken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Makyaj Yaparken Yapılan En Büyük Yanlışlar

Makyajın çok kolay bir konu olduğunu düşünenler büyük bir yanılgı içindedir. Tam aksine makyaj çok ince bir işçiliği zorunlu kılar. Kötü ve özensiz bir makyaj yüzünü çok itici gösterebilir. Yüz yapınıa göre ve doğru oranda makyaj uygulamak için bilinçlenmeniz gerekiyor. Ne yazık ki makyaj yapan kadınların çok azı bu konuda kusursuza yakın bir performans gösteriyor. Elbette kimse sizden profesyonel bir makyöz gibi makyaj yapmanızı beklemiyor ancak en azından belli başlı kaba hataları yapmamanız gerekiyor. Sizler için makyaj yaparken yapılan en büyük yanlışları derlemeye çalıştık.

*Her şeyden önce makyaj konusunda yapılan yanlışların en başında kesinlikle fondöten seçimi geliyor. Fondöten seçerken elimize değil çenemize sürerek seçmeliyiz. Bu daha belirleyici ölçü olacaktır. Cilt renginiz ve yüz hatlarınız için en uygun fondöten rengini bulmanız gerekiyor. Öte yandan fondötenin kullanım biçimi de genellikle hatalar barındırıyor. Gereğinden fazla fondöten sürdüğümüzde kaba bir maskenin yüzümüzde durduğu hissi uyanıyor. Dalgalı bir görüntünün oluşması adına fondöteni hafif hafif sürmek gerekir.

*Gözlerde kullanılan kapatıcı ürünlerini doğrudan sivilce ya da akne üstlerine sürmeye çalışmak da büyük hatadır. Böyle yaptığınız zaman sonuç ters teper ve sivilce daha da net görünür.

*Kadınlar bazen fondöten ve kapatıcı sıralamasını karıştırmaktadır. Önce fondöten, ardından kapatıcı sürmeyi ihmal etmeyin.

*Allık sürerken fırçanızı yukarıya doğru dik şekilde kullanmalısınız. Fırça ile dağıtma işlemini bu çizginin ardından yapmalısınız.

*Beyaz göz kalemini gözün iç kısmına sürmeyin, istediğiniz etkiyi alamazsınız. Bunun yerine kirpiğe gölge gibi bir etki verin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ