hayaletyeter.net

Minimalist Salon Modelleri

Minimalist Salon Modelleri

Minimalizmi sadece dekorasyon açısından düşünmemek gerekiyor. Minimalizm aynı zamanda sanatta, edebiyatta, sinemada, yaşamın her alanında uygulanabilen bir anlayıştır, bir felsefedir. Günümüzün modern dünyasında artık mülkiyet daha çok önem kazanmış, insanlar fazla eşya konusunda adeta vahşileşmiş durumdadır. İhtiyacı olsun ya da olmasın evini onlarca fazlalık eşyayla, gösterişle, abartılı tasarımlarla doldurarak müthiş bir kalabalığın ve gereksiz şatafatın ortaya çıkmasına neden oluyor. Ev dekorasyonunda sın yıllarda artık minimalist dekor anlayışları ön plana çıkmaya başladı. Bu felsefe bilhassa evin salon modellerinde daha rahat uygulanmaktadır. Çünkü salonlar, en yoğun eşya trafiğinin olduğu odadır, bu gereksiz fazlalıklardan kurtulup mütevazi; ama bir o kadar şık ve estetik bir görüntü yaratmak mümkün. Minimalizme göre estetik fazla eşya ile değil, doğru eşya ile yaratılır. Minimalist salon fikrine sıcak bakanlar için birkaç öneri sunmak gerekirse şunları söyleyebiliriz…

Minimalist salonlarınızı dekore etmeden önce sağlam bir liste yaratın. Bu liste alınacakların değil, tam tersi atılacakların listesi olsun.

Yeni bir liste yapın, bu defa salonun eksiklerini tespit edin, fakat bu konuda çok cimri davranın. Gerçekten eksikliği hissedilen işlevi olan bir eşyadan söz ediyoruz.  Eğer uzun vadede kullanılmayacaksa asla o eşyaları almayın.

Eşyalarınızın ve duvar renginizin açık renklere yakın olmasını sağlayın.

Eşyaların konumunu ortalama olarak dengeli şekilde ayarlayın. Salonun büyüklüğüne göre eşyaların arasında uygun boşluklar bırakın. Bütün eşyaları bir kenara sıkıştırıp kocaman boşluklar da yaratmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ