hayaletyeter.net

Odaların Aydınlatmaları Nasıl Olmalı ?

Odaların Aydınlatmaları Nasıl Olmalı ?

Aydınlatma konusunun bir sanat olduğunu söylesek sanıyoruz ki abartmış olmayız. Bu konunun uzmanlarıyla konuştuğunuzda size aydınlatmaya dair çok detaylı ve derin önerilerden söz edebilir. Aydınlatma konusu asla yüzeysel bir konu değildir. Hem teknik açıdan hem de estetik kaygılar açısından aydınlatma seçeneklerini bilinçli yapmamız gerekir. Bu anlamda bütün odalar için standart bir aydınlatma metodu geliştiremeyiz. Çünkü her odanın ışığı alma açısı farklıdır, ayrıca bazı odalar özel oldukları için yapıları gereği daha farklı stillerde aydınlatılmalıdır. Çocuk ya da genç odalarının aydınlatma biçimiyle yatak odalarını aynı tutmak mümkün müdür?

Örneğin çalışma odanızın aydınlatmasını yüksek tutmalısınız. Zayıf ışık altında çalışırsanız gözleriniz çok çabuk yorulur ve verimli çalışamaz hale gelirsiniz. Çocuk odalarında güçlü ve renkleri kolayca gösteren aydınlatma modellerini tercih edin. Çocukların göz sağlığını korumak hepimizin vazifesidir. Yatak odalarında baş ucunuzda bir abajur bulundurun. Parlaklığını isteğinize göre ayarlamanız gece kitap okumanız ya da lavaboya kalkmanız açısından önemlidir. Banyolarda düşme tehlikesi olduğu için güçlü lambalar kullanın. Kadınlar burada genelde makyaj yapmayı tercih ettikleri için ayna aydınlatmalarını da es geçmeyin.

Mutfaklara gelince; mutfaklarımızın dolap çevrelerinde küçük aydınlatmalar muhakkak olmalıdır. Tezgahı geniş şekilde aydınlatan lambalar da yemek yaparken size yardımcı olacaktır. Koridorlarınızdaki ışıkla odalarınızdaki ışık yoğunluğu arasında büyük farklar olmamalıdır. Yemeğinizi salonda yiyorsanız yemek masasını, aydınlatma araçlarının hemen üzerine konumlandırmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ