hayaletyeter.net

Oval Mutfak Modelleri

Oval Mutfak Modelleri

Gün geçmiyor ki mutfak dekorasyonunda yeni bir akım ortaya çıkmasın. Yazımızda son birkaç senede yükselişe geçen oval mutfak modellerine değineceğiz. Mutfaklar çoğumuzun vazgeçilmez alanlarıdır. Evin içinde belki de nefes aldığımız, keyifle sohbet ettiğimiz, büyük bir zevkle yemekler hazırladığımız yerlerdir.

Mutfağın temiz olması kadar büyük olması ve kullanışlı olması da çok önemlidir. Fakat en önemli kriterlerden bir tanesi de mutfakların şıklığıdır. Göze hoş gelmeyen bir mutfak istediğiniz kadar büyük olsun, hiçbir işe yaramayacaktır. Bu açıdan oval mutfak modellerinin her şeyden önce göze hitap ettiğini  özellikle belirtmek gerekiyor. Şimdi gelin oval mutfak modellerine ve özelliklerine biraz daha yakından bakalım.

Oval mutfak modellerini büyük bir sistem olarak düşünürsek, bu sistemin içinde yuvarlak mutfak dolaplarını, yuvarlak köşe takımlarını ve yuvarlak mutfak tezgahlarını sıralamak mümkündür. Oval mutfaklarda bazen hepsini bir arada görebildiğimiz gibi, sadece bir bölümünün oval olduğunu da görebiliyoruz. Bu model için mutfağın boyut olarak uygun olması gerekir, küçük ve dar mutfaklar için böyle bir modelden asla söz edemeyiz. Bugün artık birçok mutfak eşyası da oval mutfak modellerine uygun olarak tasarlanıyor. Bunun içinde mutfak ocaklarını da saymak mümkün. Kapakların ve çekmecelerin kavisli bir yapıda olduğunu görüyoruz. Bu mutfaklar şekil itibariyle bir yarım adayı andırmaktadır.

Oval mutfağın etrafına bir fiskos tezgahı kurarak aynı zamanda misafirlerinizle sohbet edebilirsiniz. Oval mutfaklar genel anlamda fiziki alandan tasarruf etme amacı güder. Mutfaklarınızda yer açmak için, mutlaka tercih edebilirsiniz. Yazlık benzeri evlerde oval mutfakların çok sık tercih edildiğini görmekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ