hayaletyeter.net

Plastik Şişe Kapaklarıyla Neler Yapılır?

Plastik Şişe Kapaklarıyla Neler Yapılır?

Geri dönüşüm deyince akla gelen ilk madde belki de plastik şişelerdir. Plastik şişeleri toplamak için birçok ülkede büyük çaplı kampanyalar düzenlenmektedir. Hatta bizim ülkemizde de birçok noktada plastik şişe ya da kapakların toplandığı aygıtlara rastlıyoruz. Kimileri sadece koleksiyon amacıyla plastik şişe kapaklarını toplarken kimisi ise sadece geri dönüşüme katkı sağlamak için bunu yapıyor. Plastik şişe kapaklarını makro düzeyde geri dönüşüme kazandırmak mümkün; fakat biz biraz daha mütevazi ve biraz daha naif yaklaşacağız. Plastik şişe kapaklarıyla yaratıcı minik ürünlere göz atacağız.

Bahçeniz için duvar süslerine ihtiyacınız varsa hiç düşünmeyin, plastik şişe kapaklarını kullanın. Yüzlerce kapak bir araya geldiğinde güzel koreografiler çıkacaktır.

Bahçenizde bulunan sandalyeleri ya da sehpaları doğrudan bu kapaklarla tasarlayabilirsiniz. Merak etmeyin sert değil, son derece yumuşak ve konforlu olacaktır.

Evinizin ya da bahçenizin yollarını da bu şekilde dizayn edebilirsiniz, ortaya bu güzel görüntünün çıkması için binlerce kapak biriktirmeniz lazım.

Çocuklar için çok sayıda oyuncak üretmek mümkün. Özellikle erkek çocukları bu kapaklarla beraber çok değişik robot modellerini üretebiliyor. Aynı zamanda plastik şişelerle yapılan oyuncak arabaların tekerlekleri için de bu kapakları kullanabilirsiniz.

Resim yaparken minik bir palete mi ihtiyacınız var, her renk için bu kapakları değerlendirin. Bir kapıdan içeri girerken süslemeli, sarkık ve dekoratif bir kapı tasarlayabilirsiniz. Yukarıdan asılı olan iplerin her birince rengarenk kapaklar düşünün, bulunduğunuz yeri müthiş renklendirecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ