hayaletyeter.net

Pürüzsüz Bacaklar İçin Neler Yapılmalı?

Pürüzsüz Bacaklar İçin Neler Yapılmalı?

Her kadın pürüzsüz bacaklara sahip olmak ister; ancak ne yazık ki herkes bu konuda diğerleri kadar şanslı olmayabilir. Bazı kadınlar aşırı tüylenme sorunu bazı kadınlar ise şekilsel sorunlardan dolayı bacaklarına dair öz güven sorunu yaşarlar. Oysa bacakla ilgili tüm kusurlar, doğru yöntemlerle ve bakım teknikleriyle rahatlıkla örtbas edilebilir. Bacak bakımı bilhassa yaz aylarında daha da yoğunlaşmaktadır. Kadınlar epilasyon yaptıkları zaman sonuçtan genelde memnun olamıyor. Çünkü tüyler alınsa dahi belli bölgelerde kızarıklıklar, şişmeler meydana gelebiliyor. Bu da ne kadar düzgün olursa olsun bacakların estetik görünme şansını ortadan yok ediyor. Bu süreçte bazı noktalara dikkat ederek bacak kusurlarınızı kapatmanız mümkün. Pürüzsüz bacaklar için işte dikkat edilmesi gerekenler…

*Bacağınızı traş ettiğiniz esnada aceleci davranmayın. Özenli ve sabırlı olun. Traşınızı hızlı yaptığınızda mutlaka bir bölgenizde yıpranma ya da kanama meydana gelecektir.

*Hassas cilde sahipseniz ağda öncesi buz tercihinde bulunun. Ilık ağda kullanımı genelde daha iyi sonuç vermektedir. Tüyleri sorunsuz alma konusunda, biraz acı verse de ağda en keskin çözümdür.

*Bacaklarınızı sıklıkla nemlendirmelisiniz. Nasıl ki yüzünüzü nemlendirmek için özen gösteriyorsanız aynı bakımı bacaklarınız için de göstermelisiniz. Çünkü bacaklarınızın da neme ihtiyacı vardır.

*Lif sayesinde duş esnasında ölü deriyi atın.

*Bacakları yıkarken genelde soğuk su tercihinde bulunun.

*Gün içinde bol miktarda su tüketmeye özen gösterin. Öte yandan asitli içeceklerden uzak durmaya çalışın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ