hayaletyeter.net

Saç Kırıklarına Bitkisel Çözüm

Saç Kırıklarına Bitkisel Çözüm

SAÇ KIRIKLARINA BİTKİSEL ÇÖZÜM

İnsanlar saç bakımlarını çok severler. Özellikle kadınlar olmak üzere fön çektirmek veya boya yaptırmak gibi uğraşlar içindedirler. Bu uğraşlar saç kırılmalarına neden olurlar. Bu sebeple saç kırıkları saçların en büyük derdidir. Çoğu kişi çeşitli kuaförlerde bakımlar yaptırırlar ama önemli olan doğal çözümlerdir. Aşağıdaki maskeler sayesinde saçlarınızı hem canlı ve parlak gösterecek hem de saç kırılmalarına karşı daha destekli bir şekilde kalmaya sebep olacaktır.

Avokado Yağı İle Maske

Avokado yağı, badem yağı, zeytinyağı gibi doğal ürünler, genel olarak saç kırılmalarına karşı büyük bağışıklık sağlarlar. 1’er tatlı kaşığı badem ve zeytinyağı ile birlikte 2 yemek kaşığı avakado yağıyla bir kaba koyup, karıştırın. Azıcık ocakta ısıttıktan sonra oluşan maskeyle saçınıza masaj yapınız, saçlarınızın ne kadar güçlendiğini göreceksiniz.

Saç Kırıklarına Karşı Yumurta

Yumurta hem saçını parlatacak hem de kırıklara karşı koruma olacaktır. 1’er tatlı kaşığı zeytinyağı ve balı 2 yumurta sarısı ile karıştırıp saçlarınıza sürün yarım saat kadar beklettikten sonra saçınızı yıkayın bu maskeyi  3 günde bir deneyin ve sonuçları görün. Hem yumuşak bir saç hem de güçlü bir saça sahip olacaksınız. Bu maskelere ek olarak, saçınızı daima dış etkenlerden koruyunuz.  Fön çektiğiniz zaman vs. soğukluk ayarına dikkat ediniz. Saçlar özellikle sıcakta kalırsa kırılmaları daha kolay olur. Bu sebepten dolayı  saçlarınızı yakacak maddelerden uzak tutmanız saçlarınızın korunması için daha etkili olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ