hayaletyeter.net

Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir?

Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir?

Kadınlar için saçın önemi büyüktür. Onları şekillendiren, onlara özel bir boyut katan, dış görünüşlerini tamamlayan en etkili öğe belki de saçlarıdır. Sürekli değişen modası, boya konusundaki alternatifleri, kesim tarzları ve değişen trendleri, sonsuz seçeneğe sahip saç bakım ürünleri düşünüldüğü zaman saçlara ne kadar önem verildiği daha da net şekilde anlaşılmaktadır.

Her kadın kendi saçını önemser ve saçlarından olabildiğince en verimli en etkili şekilde yararlanmaya çalışır. Bu noktada saçların hızlı uzaması çoğu zaman istenen bir durumdur. Uzun saç saçın girebileceği şekiller açısından daha fazla alternatif üretir. Öte yandan uzun saçın  her zaman çok daha şık ve çok daha havalı bir görüntü yarattığı, dişiliğinizi ortaya çıkaran bir olgu olduğu kabul edilmektedir. Kadınlar zaman zaman saçlarını kısa kestiği için büyük bir pişmanlık duymaktadır. Bu tip durumlarda saçlarını olabildiğince hızlı şekilde uzatmak ister. Hele beklenen bir düğün vs varsa o güne kadar hedeflenen saç uzunluğuna ulaşmak için her yönteme başvurulur.

Saçlar boya ve benzeri kimyasal etkilere maruz bırakılırsa normalden daha yavaş şekilde uzamaktadır. Bu yüzden gerekmediği sürece saçlarınızı boyatmayın. Yaptığınız her boya değişikliği saçınıza bu anlamda zarar verecektir.

Saçlarınızı sık sık at kuyruğu  yapmayın. Öte yandan örgü modellerinden de uzak durun. Saç kesme aralıklarınızı uzun tutmayın. Saçlarınızı daha sık kestirirseniz uzun vadede daha hızlı uzayacağını göreceksiniz. Bilhassa bu kesimlerde kırıkları aldırmanız yeterli olacaktır.

Saçlar yüksek ısıya maruz kaldığında zarar görür. Bu durumda hem saçınızın kırılmasına neden olursunuz hem de uzamasını engellersiniz. Düzleştirici, maşa ya da fön kullanımını abartmayın.

Saç diplerine özel maskeler uygulayın. Bol bol su tüketin. Saç derinize belli aralıklarla masaj yapmanız da etkili olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ