hayaletyeter.net

Sağlıklı Bir Cilt İçin Önemli İpuçları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Önemli İpuçları

Sağlıklı Bir Cilt İçin Önemli İpuçları

Sağlıklı ve pürüzsüz görünen bir cilde sahip olmayı herkes ister. Sağlıklı bir cilde sahip olmada kalıtımın etkisi olduğu kadar cildimize göstereceğimiz hassasiyetinde önemi büyüktür. Ufak dokunuşlar ve rutin bakımlarla harika bir cilt görünümüne kavuşmak mümkündür.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için düzenli ve yeterli uyumak büyük önem taşır. Günde 7-8 saat uyumak sağlıklı bir uyku için yeterli olacaktır. Spor yapmanın yararları saymakla bitmez. Güzel, sıkı bir cilde sahip olmak için düzenli spor yapmak,  günlük egzersizleri atlamamak gerekir. Beslenme düzenimiz de oldukça önemlidir. Sağlıklı besinleri tüketmeli, aşırı yağlı yiyeceklerden kaçınmalıyız. Bol bol meyve ve sebze yemek cildimize iyi gelecektir. Bunun yanı sıra lifli besinler tüketmeye özen göstermeliyiz. Çünkü lif oranlı besinler vücuttaki zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur ve cildimizi arındırır.

Güneş ışınları cildimize yararlıdır ancak zararlı güneş ışınlarından cildimizi korumalı, her mevsim güneş kremi kullanmaya özen göstermeliyiz. Günün belli saatlerinde güneşe çıkmalı, aşırısından kaçınmalıyız.

Makyajla Gelen Tehlike

Güzel bir görünüme sahip olmak adına kullandığımız makyaj malzemeleri cildimize zarar verebilir. Bu yüzden makyaj kullanımını en aza indirmeli, eğer kullanmak durumundaysak kullandığımız makyaj malzemelerinde kaliteden ödün vermemeliyiz. Birçok makyaj malzemesi kimyasal nitelikler taşır. Doğal olanları tercih etmeli ve eve döndükten sonra makyajı temizlemeliyiz. Çünkü özellikle kapatıcı ve fondöten gibi makyaj malzemeleri cildin hava almasını kısıtlar. Bu yüzden hiç vakit kaybetmeden doğal makyaj temizleyicilerle cildimizi nazikçe temizlemeli, gül suyu ile yıkayarak cildimizin canlı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmalıyız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ