hayaletyeter.net

Salonda Koltuk Yerine Kullanılacak Alternatifler

Salonda Koltuk Yerine Kullanılacak Alternatifler

Hemen hemen her evin olmazsa olmazları arasında koltukları sayabiliriz. Koltuk bir evin bel kemiği gibidir. Salonlarda, oturma odalarında, hatta bahçelerde ve diğer odalarda yer yer koltuk, kanepe, çekyat gibi eşyalara rastlıyoruz.

Eğer bir oturma grubundan söz ediyorsak, yani evinizde çoklu koltuklardan varsa o zaman eviniz ciddi anlamda hacim kaybedecektir. Bazı istisnalar hariç evdeki hiçbir eşya koltuklar kadar yer kaplamaz. Taşındığımız zamanlarda bile en çok zorlandığımız eşyalar genelde koltuklar oluyor. Bu yüzden son zamanlarda devasa koltuklar kullanmak yerine alternatif olarak koltukla aynı işlevi görecek tasarımlara bir kayma söz konusu. Bu şekilde evde çok büyük alanlar yaratmak mümkün hale geliyor.

Çoklu koltuklar kullanmak yerine tekli koltuklar kullanmak daha ferah bir görüntü yaratacaktır. Koltuk aralarında oluşacak boşlukları da böylece dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Bu tip tek koltukların mutlaka farklı farklı renklerde olmasına öze gösterin.

Sünger yatakları değerlendirin ve bu yatakların üzerlerine çeşitli minderlerden serpiştirin. Bazı oturma gruplarında salıncak modelleri ortaya çıkarılmıştır. Hem son derece eğlenceli hem de dinlendirici olan bu ürünleri  evinizde tercih edebilirsiniz. Battaniye ya da yumuşak yastıklarla okuma köşeleri yaratmanız mümkün.Salonunuza koltuk yerine hamak koyun. Bu emin olun ki misafirlerinizin de çok hoşuna gidecektir.

Salonunuzun belirli köşelerine puf yastıklardan koyun. Evinize bu yastıklar büyük bir renk katacaktır. Son olarak uçan halı modellerini de klasik koltuklar yerine tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ