hayaletyeter.net

Sarı Lekeleri Çıkarmanın Pratik Yöntemleri

Sarı Lekeleri Çıkarmanın Pratik Yöntemleri

SARI LEKELERİ ÇIKARMANIN PRATİK YÖNTEMLERİ

Yaşam alanımız içerisinde sarı lekeler olmazsa olmazlarımızdandır. Hayatın her yerinde; gömleklerde, beyaz giysilerde, yatak örtüsünde ve ayakkabınız da neredeyse her yerinde karşılaştığımız lekeler, çıkarılması oldukça güç lekelerdir ve bunlar için bazı pratik yöntemler vardır. Bu yöntemlerde kullanılan malzemeler genellikle her evde bulunmaktadır.

Gömlek Üzerindeki Lekeler

Biraz su ve sirke ile gömlek ve diğer giysilerin üzerindeki sarı lekelerden kurtulabilirsiniz. Bir gece boyunca saf sirke ve ılık su ile doldurulmuş bir kabın içine sararan gömleğinizi veya leke bulunan gömleğinizi koyuyorsunuz. Bir gece beklettikten sonra ertesini günü normal bir şekilde makinada yıkıyoruz. Bu şekilde sarı lekelerden kurtulmuş olacağız. Bu yöntem sadece gömleklerde bulunan lekeleri değil, gömlek yakasında, dantelinde ve farklı kumaşlarda bulunan sarartı lekelere çözüm olacaktır.

Yatakta Bulunan Sarı Lekeler

Bu yöntemde sizlere evinizde bulunduğunu düşündüğümüz limon ve karbonat yardımcı olacaktır. Bu sarartı lekeler için, limon suyu ile bol miktarda karbonatı ıslatıp macun kıvamına getiriyoruz. Bu karışımı yatakta bulunan lekenin üzerine sürüyoruz ve bu şekilde yarım saat bekletiyoruz. Süre tamamlandığında yatak üzerinden kalan karbonat kalıntılarını temizlediğimizde yatağınızda ki lekenin karbon maddesinde bulunan çözücü etkisi ile kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Ayakkabıda Bulunan Lekeler

Diş fırçası ve diş macunu ile ayakkabı üzerinde bulunan sarartıları yok edebiliriz. Diş fırçasına sürdüğümüz macunu sarı lekelerin üzerinde fırçalayıp duruladığımızda izler kaybolacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ