hayaletyeter.net

Şeker Diyeti Nedir?

Şeker Diyeti Nedir?

skr

Şeker Diyeti Nedir?

Vücut beslenme düzensizliğine ya da aşırı şekerli gıdalar tüketmeye bağlı olarak bazen şeker oranının fazla olmasının sinyallerini verir. Vücutta her değerin normal olması gereken aralıklar vardır. Eğer bir değer bu normal aralığın üzerine çıkarsa mutlaka yanlış yapılan bir şeyler ya da tersine giden bir sağlık durumu ortaya çıkacaktır. Bunun için vücuda giren her vitaminin farklı gıdalardan ve yeterince alınması yeterli olacaktır. Şekeriniz yükseldiğinde vücudunuzun sürekli su ihtiyacı hissettiğini ve aç kalma durumlarında hızla başınızın dönerek halsizlik halinin başladığını fark edersiniz. Buna bağlı olarak da içinizden sürekli şekerli gıdalar tüketme isteği gelecektir. İşte tüm bu etkiler şeker değerlerinizin yükseldiğine ve diyabete doğru giden bir insülin direnci durumunun ortaya çıkmaya başlayacağına işarettir. Şeker değerlerindeki artış şeker diyeti ile kontrol altına alınmalıdır.

Şeker Diyetinde Yasak Gıdalar

Şeker diyeti genel olarak bazı gıdaların azaltılması ile yapılmaktadır. Çünkü içerisinde şeker olduğunu bilmediğiniz gıdalarda bile yüksek oranda şeker bulunur. Bu gıdaların tüketiminde azalma sağlayabilirseniz şeker değerlerinizin kısa sürede düştüğünü fark edeceksiniz.

  • Patates: Patates hemen her yemekte yer alan bir sebzedir. Fazlaca da tüketilme alanı olduğundan gün içerisinde bir şekilde mutlaka vücuda alınmaktadır. Ama her türlüsü çok fazla sevilen bu patatesin içerisinde yüksek oranda şeker bulunur. Patates şeker her şekilde içerisinde hapsettiğinden patateslerin şekere karşı yapılan diyetlerde yeri yoktur.
  • Pirinç: En fazla şeker depolayan besinlerden biri olan pirinç özellikle şeker hastalarını komaya sokacak kadar ağır bir şeker barındırır. Şeker diyetinin uygulanması esnasında kesinlikle tüketilmemelidir.
  • Karbonhidrat: Şeker ile eş değerde olan karbonhidrat yağ depolarını hızla doldurarak insülin hormonu salgılanan noktada bir set oluşturarak salgıyı azaltacaktır.

Şeker Diyeti Ne Zaman Sonlandırılır?

Şeker diyeti yapan bir kişi dikkatli beslenmezse ilerde şeker hastası adayıdır. Bu nedenle şeker değerlerini düşürmekten sonra da yiyeceklerin tüketiminde dikkatli gidilmesi gerekir. örneğin şeker değerleri düzelse bile gün içerisinde fazlaca pirinç, çay şekeri ya da patates tüketmek aynı şekilde bir sorunla yeniden karşı karşıya kalmanıza neden olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ