hayaletyeter.net

Selülite Karşı Doğal Çözümler

Selülite Karşı Doğal Çözümler

Yaz gelir gelmez herkesin gündemine selülit konusu bir anda oturmaya başlar. Bilhassa bu konu, denize ve plajlara hazırlanan kadınların adeta kırmızı çizgileridir. Toplumda selülitin genelde kilolu insanlarda daha fazla olduğu gibi bir saplantı vardır. Oysa selülit doğrudan kilo ile açıklanacak bir olgu değildir. Çok kilolu kadınlarda hiç selülit olmadığı gibi gayet zayıf kadınlarda da ciddi oranda selülite rastlayabiliriz. Kilo tabi ki tetikleyici bir unsur olabilir; fakat selülitin birçok farklı nedeni söz konusudur. Selülitin en baskın neden beslenme hatalarıdır. Spordan ve egzersizlerden uzak kalan kadınlarda da selülit oluşumların daha çok olduğu görülüyor. Hormonal değişimlerde de bu sorun kendini var edebiliyor. Önemli olan bu baş belası probleme karşı neler yapabileceğimiz. Bu yazımızda selülite karşı doğal çözümlerden söz edeceğiz.

*Ekonomik durumu uygun olan kadınlar yağ aldırma işlemine başvurabiliyor. Fakat bu sorundan daha uygun koşullarla da kurtulmak olasıdır. Örneğin Elma Sirkesi selülit konusunda mucizevi bir besindir. Toksinleri yok etme özelliği olan elma sirkesini selülitli bölgelerinize sabah ve akşam uygulayın.

*Bir günde 10 bardak su tüketmeye özen gösterin.

*Kuru bir fırça ile vücudunuzu fırçalayın. Kulağa garip gelebilir ancak duşa girmeden önce kan dolaşımını yükseltmek ve eskimiş deriyi atmak adına bu uygulamayı mutlaka yapın.

*Hindistan Cevizi Yağı ile vücudunuzun nemli olmasın sağlayın.

*Omega 3 içeren besinler tüketin. Balık Omega 3 bakımından zengin besinler dendiği zaman ilk akla gelendir.

Bunların dışında mandalina yağı, Ardıç Yağı ve deniz yosunu kremleri de selülite karşı çok etkili çözümler arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ