hayaletyeter.net

Seyahat Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Seyahat Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Yalnız başınıza seyahate mi çıkıyorsunuz? Biliyorsunuz ki yanınızda götüreceğiniz valizi tek başınıza taşıyacaksınız. Bu konuda zeki davranmaz iseniz yolculuk size çok uzun gelecektir. Seyahat biçiminiz her ne olursa olsun, isterseniz bir kaçamak, isterseniz doğa içerisinde bir kamp, nereye giderseniz gidin ve nasıl seyahat ederseniz edin, bavulunuzdaki boş alanı iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Valiz hazırlama üzerine evrensel ipuçları bulunmaktadır. Bu yazımızda sizler için en çok bilinen “Swedish Nomad” ve “Alien Chris” seyahat bloglarında bulunan profesyonel gezginlerin zekice valiz hazırlama konusundaki sırlarını sizinle paylaşacağız.

İhtiyaçlara Uygun Bir Seyahat Çantası

Öncelikle en kullanışlı çantayı bulmak için, yanına alacağın eşyaları seyahat süresini ve seyahatin rotasını göz önünde bulundurmak gerekir. Tabii ki gideceğiniz her yere valiz götürmek doğru olmaz. Örneğin; vahşi yaşam alanında gezi veya yürüyüş yapma düşüncesindeyseniz, yanınıza valiz almanız çok mantıksız kaçacaktır. Boyut, ağırlık, özellik, dayanıklılık ve fiyat valiz seçiminde göz önünde bulundurulması gereken kriterlerdir. Aynı şekilde sırt çantası seçerken de boyutu, iskelet yapısı, destek özelliklerine, işlevselliğine ve ağırlığı göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Ağır Kıyafetlerden Kurtulmak

Aslında düşününce hava alanını tişört ve şort ile gitmek kulağa güzel geliyor. Ama bir de çantanızdaki ceket ve kot pantolonları düşünün. Seyahat edilen yerdeki hava sıcaklığı kaç derece olursa olsun, akıllı davranıp, ağır kıyafetlerinizi yük etmektense üzerinize giymelisiniz. Bunun dışında birçok eşya almaktansa uyumlu giysileri tercih edin. Çantanızdaki en ufak bir boşluğu bile değerlendirin. Verdiğimiz bu ipuçlarıyla daha rahat ve güzel bir seyahat edebileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ