hayaletyeter.net

Simit Diyeti İle Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Simit Diyeti İle Kilo Vermek Mümkün Müdür?

294743_o1d32Simit Diyeti İle Kilo Vermek Mümkün Müdür?

Simit Türk insanının oldukça çok sevdiği bir yiyecektir. Genelde çayın yanında, kahvaltıda, ikindi yemeklerinde tercih edilen simitler diyet olarak uygulandığında da kilo vermeye yardımcı oluyor. İnanılması zor bir diyet olan bu diyette bol bol simit tüketerek kalori hesabı sayesinde hızla kilo vermeniz mümkün oluyor. Günlük ortalama 900 kalori alacak şekilde beslenme programı hazırlamak ve bu program dahilinde simit diyeti ile kilo vermek artık mümkün gözüküyor.

Simit Diyeti Sağlık Mıdır?

Simit diyeti çoğu diyetten çok daha sağlıklı olarak bilinir. Çünkü yalnızca simitten oluşan karbonhidrat yüklü diyetlerden değildir. Aksine diyet içerisinde yüksek miktarda protein alabileceğiniz et, tavuk ve balık gibi kırmızı beyaz et çokça bulunurken aynı zamanda vücudun doğal beslenme dengesinin kurucusu olan süt ve süt ürünleri de bol bol bulunuyor. Zaten simit ile yapılan bu diyet en fazla 7 gün uygulanıyor. 7 gün içerisinde sağlıklı bir bünye diyet dahilinde ortalama 3 ile 7 kilo arasında verirken aynı zamanda verdiği kilolara da geri dönüşü olmayacak şekilde veda ediyor. Simidin besleyici diyeti ile aç kalmadan verilen kiloların geri alınması yarı aç yarı tok gezilen diyetlerden çok daha zor oluyor. Diyetlerde tamamen terk edilmekle hata yapılan ekmek simitle yapılan diyette simit tarafından karşılanıyor. Ortalama bir simidin 4 dilimlik ekmeğe denk geldiği biliniyor ve bir simidin kalorisi en fazla 300 kalori olarak ölçülüyor. Yani bir günde yediğiniz ekmekten neredeyse 900 kalorinin tamamını alırken simit ile yapılan diyette oldukça az kalori ile doyum yaşıyorsunuz.

Simit Diyeti Ne Kadar Süreyle Yapılır?

Simit diyeti yalnızca 7 gün yapılması gereken bir diyettir. Bu diyet sürecinde aslında vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat ve protein gibi minerallerin tamamı alınmaktadır. Ama vücut için gerekli olan her mineral aynı besinlerden alınmamalı farklı farklı besinlerden alınmalıdır. Bu nedenle 7 gün sonra diyet sonlandırılmalı ve yeniden başlamak için 2 hafta beklenmelidir. 2 hafta sonrasında dilerseniz tekrar diyete başlayarak bir 7 gün daha uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ