hayaletyeter.net

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

sudyt

Su Diyeti Nedir?

İki hafta gibi kısacık bir zaman diliminde size 12 kilo verdireceğini garanti eden su diyeti sağlıklı mıdır sorusu en çok merak edilen şeydir. Suyun vücuda sağladığı yararlar görmezden gelinemez ama kısa sürede kilo vermek bil vücudun dengesini bozmaktayken böyle bir diyetle hızla kilo vermek kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkaracaktır. Aslında bu diyetin çıkış noktası vücut ısısından soğuk olan bir bardak suyun oral yolla alınması esnasında vücudun bu suyu ısıtmak için fazladan enerji harcamasına bağlı olarak yakılan yağ miktarının fazla olmasıdır. Ama bunun bir diyet haline dönüştürülmesi için daha fazla bilgiye ihtiyaç olacaktır.

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Su diyeti diğer diyetlerden çok farklı olarak yapılmaktadır. Bir kere bu diyette kendinizi sınırlamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca içtiğiniz suyun masrafı da olmayacağından ekstra bir ürün almak için masrafa da girmezsiniz. Vücuda alınan su miktarı da aynı kalır ki bunun püf noktası da burada ortaya çıkar. Su ile yapılan diyette vücuda alınan yaklaşık 3 litreye yakın bir su hem oda sıcaklığından daha soğuk olmalı hem de buz kütlesi haline gelmeden içilmelidir. Ayrıca bu suyun duraksamadan hızla tüketilmesi de gerekecektir. Aksi takdirde enerji artışı sağlanamaz ve alınan su etkisi ortaya çıkmaz. Genel olarak bakıldığında yiyeceklerden feragat etmeden, normal almanız gereken su miktarıyla bu diyeti uygulamak kolay görünmektedir. İşte bir püf noktada burada ortaya çıkmaktadır. Gün içerisinde alınacak su mutlaka 8 parça halinde ve her parça arkası arkasına hızla tüketilmelidir.

Su Diyetinin Zararları

Su diyeti her ne kadar masum görünse de size iki şekilde rahatsızlık verebilecektir. İlk olarak suyun fazlaca tüketilmesi hem su zehirlenmesine hem de boş mide de şişkinlik yaratamaya neden olacaktır. Aslında su zehirlenmesi çok nadir görülür. Suyun soğuk tüketilmesi de ikinci sorun olan boğaz enfeksiyonlarına neden olur. Yaz aylarında bu belki sizin için iyi bir şeymiş gibi gelebilir. Ama havalar soğudukça boğazın tahriş olan noktalarında hızla türeyen enfeksiyona neden olan mikroplarla başınız uzun süre belaya girebilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ