hayaletyeter.net

Tarihteki En İlginç 4 İntihar Vakası

Tarihteki En İlginç 4 İntihar Vakası

Günümüzde bile birçok kez intihar vakaları ile karşılaşıyoruz. Tarih boyunca da çok kez karşılaşılmıştır. Peki ya bunların içinde ilginç olanlar hangileri mi?

1)DIŞ DÜNYA İLE BAĞLANTIYI KESMEK

24 yaşında olan Riza Abu Khan adlı genç Hindistan’da en gelişmiş yerlerinden biri olan Mumbai’de yalnız yaşıyordu. Bir alışveriş merkezinden aldığı küçük çadırı evinin mutfağına kurmuştur. Çadır oldukça kalın bir muşambadan oluşmuştur be Khan, dışarıdan içeriye hava girmemesi için oldukça uğraşmıştır. Bütün uğraşlar sonunda amacına ulaşmış ve yanına bir adet tüp aldıktan sonra çadırın içine girmiştir. O andan itibaren dış dünya ile bağlantısını kesen Khan, hayatını kaybetmiştir.

2)PLANLANDIĞI GİBİ ÖLEMEMEK

1998 yılında oldukça karmaşık bir intihar girişimi yaşanmıştır. Deniz kıyında tepeye çıkan bir Fransız, çıktığı yüksek yamacın tepesinde bir ipi önce boynuna daha sonra yanında bulunan büyük bir kayaya bağladı. Ardından zehir içip kendini ateşe verdi. En son uçurumdan atlarken de tabanca ile kafasına sıkma planı vardı. Adam, kendini yaktıktan sonra hemen tepeden atlamış ve başına doğru ateş etmiştir. Asıl ilginç olay buradan sonra başlamakta, adamın sıktığı kurşun kafasına değil de ipe denk geliyor. İpe denk gelen kurşun ipi kesiyor ve adam asılı kalmadan suyun içine düşüyor. Yanan elbiseleri suyun etkisiyle sönüyor ve suya girmesiyle ani şok geçiren adam kusuyor ve zehirden de kurtuluyor. Bir denizci tarafından fark edilen adam hastaneye götürüyor fakat hipotermi dolayısıyla hayatını kaybediyor.

3)İNTİHAR ORMANI

Japonya’nın meşhur olan Fuji Dağı’nın hemen başından bulunan Aokigahara Ormanı, uzak bir mesafeden bakıldığında yeşilin her tonuyla dikkatimizi çeken doğal bir güzellik. Birçok yerli ve yabancı turistler buraya fotoğraf çekmeye ve hazırlanmış olan parkurlarda doğayla içi içe bir şekilde yürüyüş yapman için geliyor. Ama bu yürüyüşte yapmamanız gereken şeyler var, rotanızdan şaşmak gibi. Eğer bu yürüyüş sırasında rotanızın dışına çıkarsanız sık olan bitki örtüsü sebebi ile kaybolduğunuz andan itibaren yön bulmanız veya sesini duyurmanız mümkün olmuyor. Bu rotalardan bilerek çıkan insanlarda var. Bunların o cesareti bulmalarının tek sebebi ise zaten oraya intihar etmeye gitmiş olmalarıdır. Bu orman bir intihar merkezi gibi düşünülmektedir. Klasik olarak orman girişlerinde bulunan “ateş yakmayınız!”, “bu alana çöp atılmaz” gibi yazıların yerine burada ise “lütfen intihar etmeyin”, “aile ve arkadaş çevrenizi düşünün” gibi yazılar karşılıyor.

4)Kız Arkadaşı İle Tartışan Finişer Operatörü

Finişer operatörü yardımcılığı yaparak geçimini sağlayan ve sabah erken saatlerinde izinden dönen Umut Özlü, öğlen molasında kız arkadaşı ile telefon üzerinden tartıştı. Tartışmadan sonra kullandığı finişeri çalıştıran Özlü, ilerleyen aracın paletlerinin artına uzandı. Başı boş bir şekilde ilerleyen finişerin altında ezilen Özlü’yü yemek dönüşünde gören arkadaşlar sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekipleri tarafından verilen bilgide Özlü’nün hayatını kaybettiği söylendi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ