hayaletyeter.net

Telefon Şarjını Uzun Süre Kullanma Taktikleri

Telefon Şarjını Uzun Süre Kullanma Taktikleri

TELEFON ŞARJINI UZUN SÜRE KULLANMA TAKTİKLERİ

Günümüz çağında her insanın elinde bir akıllı telefon görmek mümkün, bu telefonları kullanan insanlar özellikle şarj sıkıntısı konusunda şikayetçi. Telefon şarjını uzun süre kullanmak için bir kaç tane taktik derledik.

Telefon Duvar Kağıdını Siyah Yapın

Gözle görülür şekilde işe yarayan bu taktik, teknik olarak kanıtlanmış bir şarj süresi uzatma stratejisidir. Ekranda bulunan renk pikselleri telefonların şarjlarını götürmede çok etkin bir yere sahip. Fakat renklere göre bu durum biraz değişmekte; genel olarak siyah renk pikselleri telefon ekranının çeşitli yerleri uyku modundaymış gibi hissettirdiği için siyah arka plan tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Ekran Parlaklığı

Ekran parlaklığı ne kadar yüksekse elbette o kadar şarj çok gidecektir. Bu durumda telefonun ekran parlaklığını düşürmek veya otomatik moda alarak çevredeki havaya ve güneşin rengine göre ayarlamasını sağlayabilirsiniz.

Orijinal Şarj Cihazı Kullanmak

Şarj cihazlarının fiyatları neden hep farklı hiç düşündünüz mü? Makine içindeki kondansatörden direncin kalitesine kadar her türlü teknik eleman yüzünden böyle fiyat farklılıkları oluşmakta! Şarj cihazı üretimi de seri üretim olarak yapıldığı için sahte veya orijinal olmayan cihazlardan ziyade orijinal ve kaliteli makine kullanmak telefon bataryasının ömrünü daha uzun süre koruyacaktır. Bataryalar, üretim şekilleri gereği ömrü azalan bir yapıdadır. Bu koşulda elinizden gelen yalnızca bu ömrü daha uzun süre korumak sizin elinizde olan bir şey.. Bu taktikler sayesinde hem gün içinde şarjınız uzun süre gidecektir. Hem de pil ömrünüz daha uzun süre devam edecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ