hayaletyeter.net

Teneke Kutularıyla Neler Tasarlanabilir?

Teneke Kutularıyla Neler Tasarlanabilir?

Teneke kutular elbette cam kavanozlar kadar sağlıklı değildir; ancak geri dönüşüme katkısı açısından cam ürünlerden geri durmazlar. Bugün teneke kutularla istediğimiz birçok şeyi yapabilmemiz mümkün. Çünkü teneke kutular son derece esnek ve pratiktir. Bu da geri dönüşüm alanlarında daha rahat kullanılmasını sağlamaktadır. Teneke kutulara bazı konservelerde, salçalarda, içeceklerde rastlıyoruz .Çoğumuz bu besinleri tükettikten sonra kutularını çöpe gönderiyoruz. Fakat çoğumuz bu tenekelerin birer mucizeye dönüşeceğinden bir hayli habersiz durumda. Bu yazımızda teneke kutularıyla yapılacak en şık tasarımlardan söz edeceğiz. Sizler de küçük teneke kutularıyla tasarımlar yaparak mutlu olabilirsiniz. İşte başlıyoruz.

Teneke kutularında kabaklı ekmek pişirdiğinizde ortaya çıkacak olan sonuç çok hoşunuza gidecektir. Tenekelerin üzerilerini süsleyip, boyayıp bahçenizde asabilirsiniz. Hatta bahçenize asacağınız tenekelerin içine toprak doldurup çiçek yetiştirebilirsiniz. Sprey boyaların tenekelere son derece yakıştığını unutmayın. Yaratıcılığınızı teneke kutular üzerinde özgürce kullanın.

Duvarlarda kullandığınız kağıtlarla tenekeleri de süslemeniz mümkün. İsterseniz kendinizin ya da çocuğunuzun çizdiği resimleri de bu kurular üzerine yapıştırabilirsiniz. Teneke kutulardan mumluk yapmak da bir başka geri dönüşüm yöntemidir. Kutunun içersine bir miktar parafin koyarak bu tasarımı ortaya çıkarmanız mümkün.

Tenekeler sayesinde çok şık aydınlatma araçları yapabilirsiniz. Boyama işlemlerini estetik yaptığınız takdirde çok daha hoş görüneceğini de unutmayın. Küçük bir mangal yapmak için ya da şarap şişelerini saklamak için de bu kutulardan yararlanılır.   Bütün bunların dışında yılbaşı ağacı, fener, bıçaklık, kalemlik yapmanız da mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ