hayaletyeter.net

Tırnak Süslemesi Nasıl Yapılır?

Tırnak Süslemesi Nasıl Yapılır?

Tırnak her ne kadar bakımı çok zor olsa da kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Çünkü iyi ve bakımlı bir tırnak, kadının çok daha çekici ve hoş kılabilir. Hafiften uzatılmış tırnaklar ya da ojeli tırnaklar kadınlara çok büyük bir renklilik katmaktadır. Fakat son zamanlarda tırnak bakımı konusunda adeta sanatsal düzeyde çalışmalar trend olmaya başlamıştır. Bunların da başında özellikle son yılların modası olan tırnak süsleme gelmektedir.

Tırnak süsleme yaratıcılığa bağlı olarak sonsuz şekillerde üretilebilir. Normal oje sürmek gibi basit bir uygulama değildir, bu yüzden bu ince işçilik konusunda yetenekli ellere kendinizi teslim etmelisiniz. Tırnak süsleme alternatiflerinin gün gün çoğalmaya başladığını, yaratıcılıkta sınır tanınmadığını görüyoruz. Tırnak süsleme sanatı için 4 ayrı stilden bahsetmek mümkündür. Bunlardan ilki oje ile tırnak süslemedir. Oje ile tırnak süslemek için tırnağın ilk etapta törpülenmesi şarttır. Daha sonra şeffaf oje sürülür. Son aşamada ise ince uçlu bir fırça sayesinde özgür bir şekilde figür tırnaklara yansıtılır. İkinci tırnak süsleme stili Plakalarla tırnak süsleme sanatıdır. Bu stilde hazır plakalar almanız gerekecektir. Bu plakaları kozmetik ürünleri satan dükkanlardan temin etmeniz mümkündür. Yapıştırıcı bantlarla tırnak süslemek bir diğer yöntemdir. Bu yöntemde zeminin rengi opak olmak durumundadır.

Zeminin üstü kuruduktan sonra seçtiğiniz yapıştırıcıyı cımbız vesilesiyle uygulamanız gerekecektir. Son yöntemi ise yapışkan taşlı tırnak süsleme yöntemidir.  Zemin rengi işlemi diğerlerinden farksızdır. Taşlar zaten yapışkanlı olduğu için uygulama esnasında sizi asla zorlamaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ