hayaletyeter.net

Yasaklanan İnternet Sitesine Girmenin Pratik Yöntemleri

Yasaklanan İnternet Sitesine Girmenin Pratik Yöntemleri

YASAKLANAN İNTERNET SİTELERİNE GİRMENİN PRATİK YÖNTEMLERİ

Erişimin yasaklandığı internet sitelerine girmenin birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunların başında çoğunlukla bilindiği üzere DNS bulunmaktadır. VPN ile yani sanal bir ağ ile bağlanabilir veya bu yöntemleri kullanan Proxy sitelerini kullanabilirsiniz. Peki, nasıl yapabilirim? Diyorsanız bu yazımız tamda size göre. O halde yazımıza geçelim.

Proxy Siteler

Google’a “free Proxy sites” yazdığımızda karşımıza yasaklı sitelere girmemizi sağlayacak birçok Proxy sitesi çıkacaktır. Arama yapmakla uğraşmak istemeyenler için popüler Proxy sitesi olan “hidemyass.com” u kullanabilirsiniz. Bu sitelerde ara yüz oldukça basittir. Siteye giriş yapar ve bağlanmak istediğiniz siteyi yazarsınız. İşte bu kadar artık erişimin kısıtlandığı sitelere girebilirsiniz. Tabi ki kendi araştırmalarınız sonucunda bulduğunuz sitelere giriş yapmadan önce siteyi Google üzerinden araştırmanızı ve daha önce giriş yapan kullanıcıların yorumlarını okumanızı tavsiye ediyoruz. Sonuçta erişim kısıtlamasını kaldırmak için girdiğiniz sitedeki virüsler ile uğraşmak hoşunuza gitmeyebilir. Bilgisayarınız uyarı verdiği sitelerden kesinlikle kaçınmalısınız.

DNS Ve VPN

DNS adresi değiştirerek de kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz. Bu yöntemde de kısıtlama mevcuttur. Yani çoğu insanın kullandığı DNS adresleri de kısıtlanabilir. Bu kısıtlamayı aşmak için internet üzerinden güncel DNS adreslerini araştırabilir ve bunları kullanabilirsiniz. Bu iki yöntem dışında sizlere akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz VPN’leri öneriyoruz. Bu yöntem için akıllı telefon veya tabletlerinizde bulunan Apple Store veya Google Play’den “VPN”, “Hotspot” gibi aramalar yaptıktan sonra önerilen programları indirerek kısıtlamaları kaldırabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ