hayaletyeter.net

Yatak Odası Aydınlatması Nasıl Olmalıdır ?

Yatak Odası Aydınlatması Nasıl Olmalıdır ?

Evimizin elbette her bölgesi için aydınlatma konusu önemlidir; ancak yatak odasına ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Yatak odası aydınlatma konusunun en hassas olduğu odadır. Atmosfer kadar huzurunuz açısından da yatak odası aydınlatması dikkatli şekilde yapılmalıdır. Yatay şekilde dikey şekilde ya da baş ucunda tutulan aydınlatma seçeneklerini sıralamak gerekiyor. Tabi burada yatak odasının ne kadar ışık aldığına da bakmak ve buna göre hareket etmek gerekiyor. Duvar renkleri ya da duvar kağıtlarının desenleri bile bu seçimi doğrudan etkiler. Yatak Odası Aydınlatma fikirlerine genel hatlarıyla bir bakalım.

 

Geniş yatak odalarında mutlaka çok sayıda aydınlatma kullanın. Simetrik abajurlar sayesinde yatak odaları daha da geniş görünmektedir. Mobilya renklerinizi göz ardı etmeden sarkıt aydınlatma tercihlerini değerlendirebilirsiniz.

Aydınlatma rengi mutlaka gün ışığı tonlarına yakın olmalıdır. Yatak odalarında kitap okumayı sevenler için sırtınızdan gelen minik ışıkları kullanın. Tepe lambalarının loş olması daha iyi olacaktır, çünkü loş ışık insanı dinlendirir, daha iyi bir uyku açısından idealdir.  Bazı aydınlatmalarda ışığın parlaklık seviyesi ayarlanabilmektedir. Manuel olarak kendi ideal parlaklık seviyenizi bu sayede bulmanız mümkün. Baş ucu abajurlarının zaten genelde en sevilen özelliği budur. Uyumadan önce biraz sohbet etmek için de idealdir. Gece sık sık uyanıp lavaboya gidebileceğimizi unutmamalıyız. Uyumadan önce odanızı tamamen karartmayın. Son olarak yatak odanızda tasarruflu ampul tiplerini tercih ederek ekonomi yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ