hayaletyeter.net

Yumurtalarla Mucizeler Yaratın

Yumurtalarla Mucizeler Yaratın

Yumurta tasarımlarını iki ana gruba ayırmak lazım. Bunlardan birincisi doğrudan yumurta kabuğuyla yapılan tasarımlar. Diğeri ise yumurta kolisiyle yapılabilecek ilginç tasarımlar. Bu yazımızda her iki tasarımdan da söz edeceğiz.

Yumurtayı neredeyse günlük olarak tüketiriz. Aldığımız bir koli yumurtayı on gün dolmadan tüketiriz. Çünkü yumurtayı hem kahvaltıda hem de yemeklerde ve hamur işlerinde kullanırız.Yumurtanın kabuklarını da kolilerini de işimiz bittikten sonra çöpe atarız. Çok az insan yumurtadan arta kalanları saklama ihtiyacı duyuyor. Yumurtadan tasarımlar yapmak biraz fantastik gibi durabilir, ancak yapılabilenler oldukça hoş tasarımlar. Paskalya dönemlerinde insanların yumurtalarla neler yapabildiklerini sıkça görüyoruz.

Yumurta kabuklarıyla  yumurta ağacı yapabilirsiniz. Bir ağacın dallarında yumurtaların meyve gibi görünmesi tatlı bir dekorasyon görüntüsü yaratmaktadır. Yumurta sepeti, pinata, beton karışımlı yumurta,   yuva yumurtaları, kelebek desenli yumurtalar, yumurtalardan çiçek süsü, saksılar, mumluk ve vazo, yumurtalardan yapılacak diğer dekor tasarımlar.

Yumurta Kolisiyle Neler Yapılabilir?

Yumurtanın kendisinden ziyade yumurta kolileri tasarım açısından daha çok ilgi çekiyor. Yumurta kolilerini boyamak suretiyle çok şahane bir çerçeve yapabilirsiniz. Kenarlarına da gül motifleri ekleyebilirsiniz. Balkonlarda kullanmak üzere ufak süsler yapabilirsiniz. Çok amaçlı bir dikiş kutusu yapmak için keza bu kutuları değerlendirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ